
ProductDock organizuje ‘Rookie Boot Camp’ – tromesečnu praksu za studente i diplomce koji poznaju Javu
Program prakse biće organizovan u novosadskoj kancelariji ove kompanije od 1. marta, a otvorene su četiri pozicije za praksu. Na kraju programa, svi učesnici u skladu sa postignutim rezultatima imaće priliku za stalno zaposlenje u ProductDock-u.
Praksa koju organizuje kompanija ProductDock osmišljena je i organizovana kao simulacija realnog projekta, sa svim izazovima rada na projektu koji je naručen od strane klijenta, ali bez dodatnog pritiska.
Na taj način praktikanti će moći da se prilagode agilnom načinu rada i upoznaju sa procesima planiranja i analiziranja koda pre nego što dođu u direktan kontakt sa projektom koji se isporučuje klijentu – ali će istovremeno moći da vide rezultat svog rada, pa čak i da ga upotrebe.
Na tom putu studentima završnih godina ili nedavno svršenim studentima biće na raspolaganju i mentor koji će sa njima prolaziti kroz projekat osam sati dnevno, pet dana u nedelji, a više detalja o tome šta će polaznici naučiti otkrivamo u nastavku.
Šta će praktikanti moći da nauče?
Ova praksa po prvi put se održava u Novom Sadu, ali njen koncept je osmišljen pre tri godine i već je nekoliko puta implementiran u ProductDock-ovim kancelarijama u BiH. Pritom, kako sa ponosom ističu iz ove kompanije, mnoge njihove kolege su putem prakse postale deo ProductDock tima, a sada će tu priliku imati i budući praktikanti u Novom Sadu.
Kako bi postali deo programa, zainteresovani bi trebalo da proslede svoju prijavu, a jedini preduslovi jesu osnove programiranja u Javi i da organizatorima proslede svoj CV. Organizatori navode i da im je posebno bitno da praktikanti ovaj program završe sa zavidnim tech stack-om, tako da će ih njihov full-time mentor upoznati sa procesom planiranja i razvoja projekta od nule, uz pomoć jezika i tehnologija kao što su Java, Spring, Microservices, Kafka, Google Cloud Platform i slično.
Pritom, kroz ceo proces biće u prilici da dobiju detaljne komentare u vezi sa svojim kodom putem pull request-ova, a imaće priliku i da nauče kako da isporuče aplikaciju na automatizovan način – Jenkins, Pipelines, Maven/Gradle i CI/CD će im biti deo svakodnevne rutine.

Uz sve to, praktikanti će imati priliku i da posmatraju kako se njihov proizvod ponaša uz pomoć moćnog monitoring sistema, a upotrebljavaće i Docker i Kubernetes kako bi njihova aplikacija bila lako skalabilna i za veliki broj korisnika.
Praksa je plaćena a rok za prijavu je 31. januar
Uz pomenute tehničke veštine, praktikanti će imati priliku i da rade na usavršavanju poslovne komunikacije na radnom mestu i, kao što smo spomenuli, nakon što se praksa završi imaće priliku da postanu deo ProductDock-a.
Za kraj, organizatori ističu i da je jedna od glavnih prednosti ovog programa definitivno uspešna integracija mladih kolega na stvarne customer projekte – sama praksa koncipirana je kao simulacija stvarnog projekta, gde praktikanti imaju priliku da steknu pravi osećaj rada na projektu, timskog rada, komunikacije u timu, kao i obima posla koji se praksom zaokružuje u jednu ozbiljnu celinu.
Nakon uspešno završene prakse kandidati su osposobljeni da kao junior developeri postanu deo tima koji radi na realnim projektima.
Želiš da podeliš svoje mišljenje o ovoj temi? Komentari su otvoreni na našoj Facebook i LinkedIn stranici!