Ove nedelje razgovaramo o novom Master 4.0 programu koji je nedavno predstavljen, a koji spaja umetnost i inženjerske nauke. Zanimalo nas je gde će se to školovati budući dizajneri video igara i zašto je interdisciplinaran pristup ovom polju krucijalan za dalji razvoj srpske gejming industrije.
Da ste pre samo desetak godina svojim roditeljima spomenuli da želite da se bavite razvojem video igara, verovatno bi vas pogledali čudno. Danas, karijera u brzorastućoj gejming industriji nije velika novost, ali se čitava industrija suočava sa svojstvenim izazovima koji se tiču edukacije nove generacije onih koji će predvoditi ovaj sektor.
Upravo taj problem prepoznala je Inicijativa Digitalna Srbija koja je nedavno predstavila novi Master 4.0 program o kojem smo već pisali na Netokraciji. Ideja jednog takvog programa jeste da se spoje inženjerski i umetnički fakulteti i kreira jedan potpuno nov program koji će studentima master studija omogućiti da još dublje zađu u svet kreiranja video igara, kao i da uče od profesora koje čine sami predstavnici industrije.
O novom programu razgovarali smo sa Nemanjom Đorđevićem, programskim direktorom za obrazovanje pri DSI koji nam je objasio zašto je Master 4.0 pokrenut još prošle godine, ali i šta to njegova poslednja iteracija donosi za buduće studente koji, prema njegovim rečima, sada imaju fantastičnu alternativu inostranim programima jer će o razvoju video igara učiti od predstavnika kompanija Nordeus, 3Lateral, Two Desperados i mnogih drugih.
Program Master 4.0 posvećen razvoju video igara sprovodiće se na univerzitetu u Beogradu i Kragujevcu, pri čemu se upis za program u Kragujevcu očekuje početkom zimskog semestra ove godine. Na oba univerziteta obezbeđeno je 70 studentskih mesta, što kroz budžet, samofinansiranje i specijalne stipendije koje pokriva Inicijativa Digitalna Srbija.
Ukoliko vas zanima karijera u gejming industriji ili Master 4.0 program kao takav, od nas topla preporuka da poslušate o čemu smo to pričali sa našim gostom u narednih 30+ minuta.
Office Talks pratite na sledećim kanalima: YouTube, Apple Podcasts, Deezer, Pocket Casts, Spotify, Google Podcasts i… ma šta će vam više, realno?
Želiš da podeliš svoje mišljenje o ovoj temi? Komentari su otvoreni na našoj Facebook i LinkedIn stranici!