
Florence Healthcare sa velikom kancelarijom u Beogradu obezbedio novih $27 miliona investicije
Cilj ove investicije je da podrži misiju kompanije da u narednoj deceniji udvostruči rezultate kliničkih istraživanja tako što će omogućiti remote pristup njihovoj dokumentaciji.
Američka kompanija Florence Healthcare bavi se organizacijom dokumentacije za klinička istraživanja i time omogućava njihovu digitalnu vezu sa korisnicima, organizacijama za klinička istraživanja i sponzorima.
Investiciju vrednu 27 miliona dolara uložila je organizacija Insight Partners, vodeća kompanija za privatni kapital, koja ulaže u tehnologije i softvere sa visokim rastom, ali i ScaleUp kompanije koje pokreću transformativne promene u okviru svojih industrija. Ovime je kompanija Florence Healthcare sveukupno prikupila 114,1 milion dolara investicija za unapređenje svojih softvera.
Sredstva dobijena investicijom, biće usmerena na širenje tima Florence Healthcare kompanije, unapređenje proizvoda i ubrzano povezivanje kroz rastuću globalnu mrežu koju čini više od 10.000 kliničkih ispitivanja i njihovih sponzora. Tim povodom, osnivač kompanije Rajan Džons je izjavio:
Ovom investicijom jačamo našu poziciju vodeće istraživačke platforme za rad na daljinu. Uz to, proslavljamo dva velika dostignuća: 100 miliona istraživačkih dokumenata skladištenih na našoj platformi i 100 miliona remote istraživačkih aktivnosti sprovedenih u našem ekosistemu.
Kroz nove tehnologije do preciznijeg testiranja lekova
Softver za klinička ispitivanja kompanije Florence Healthcare pomaže da više od 10.000 istraživačkih lokacija u 45 zemalja širom sveta upravlja svojim dokumentima, podacima i poslovanjem, a tokom protekle godine zabeležila je značajan rast, pokretanjem čak 4 miliona remote istraživačkih aktivnosti svakog meseca putem platforme SiteLink za povezivanje sajtova, sponzora i organizacija za klinička istraživanja u digitalnom okruženju. Ketrin Gregor, šefica za klinička ispitivanja u kompaniji posebno ističe:
U okviru našeg softvera vidimo nove tipove istraživačkih sajtova koji se pojavljuju na mreži zahvaljujući naprednim tehnologijama koje koriste – od apoteka i laboratorija do klinika i pružalaca zdravstvene zaštite.
Ovakav pristup omogućiće brže zavođenje pacijenata u bazu podataka, a samim tim i veću raznolikost među učesnicima u kliničkim ispitivanjima, što znači da će lekovi i ostala medicinska sredstva proći preciznije testiranje.
Pored toga, povećana zastupljenost među učesnicima studije pomoći će sponzorima da lakše ispune smernice koje se razvijaju za regulatorno odobrenje.
Digitalizacija kliničkih istraživanja pomoći će u diverzifikaciji lokacija tako što pacijentima koji ne mogu da dopru do glavnih medicinskih centara pružiti remote pristup celokupnoj dokumentaciji.
Želiš da podeliš svoje mišljenje o ovoj temi? Komentari su otvoreni na našoj Facebook i LinkedIn stranici!